Amfiteatr w Forst

poniedziałek, 01 marca 2021 00:00

 

Nie co dzień buduje się amfiteatr. Dlatego cieszymy się, że w Niemczech, tuż za polską granicą, taki projekt powstał. A dzięki temu, że jest on wykonany z kamienia, mogliśmy uczestniczyć w jego realizacji.

Forst to małe, słynące z ogrodów różanych, miasteczko. Jesienią 2020 roku młodzież tamtejszego gimnazjum otrzymała nową atrakcję, która z pewnością pozwoli spełniać się jej artystycznie. Na rozległych terenach zielonych koło szkoły powstała niecodzienna budowla – granitowy amfiteatr z zapleczem.

Wybór masywnych elementów z granitu strzegomskiego jest doskonałym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim wybrano naturalny materiał z niedaleko położonych złóż. Jest więc i ekologicznie i lokalnie zarówno na etapie wydobycia, jak i obróbki i transportu. Po wtóre: granit – zwłaszcza w elementach masywnych i blokowych – jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne, co wpłynie na wieloletnie bezpieczne i estetyczne użytkowanie.

Artykuł na stronie internetowej firmy Alpina.
Film: https://youtu.be/uQuPUhSHWUQ
(Zdjęcia: materiały własne i Alpina. Film: Alpina)

Cieszymy się, że zarówno na etapie projektowania jak i realizacji mieliśmy doskonały kontakt z naszymi partnerami w Niemczech. Szczególne podziękowania dla firmy Alpina za partnerską współpracę i doskonały efekt końcowy.

 amfiteatr w Forst  amfiteatr w Forst  amfiteatr w Forst

 

 

 

Cięcie liną