Nasza misja

W obróbce kamienia naturalnego dążyć do doskonałości...

W obróbce kamienia naturalnego dążyć do doskonałości, łącząc tradycję rzemiosła kamieniarskiego i technologię XXI wieku. Patrząc na dzieła dawnych mistrzów i na prace stworzone przez nieznanych kamieniarzy całe wieki temu, staramy się w swoich realizacjach nawiązać do ich umiejętności, sprawić by piękno zawarte w kamieniu zostało tak samo wydobyte i przetrwało wieki.

Chyląc czoła przed kunsztem tradycyjnego rzemiosła i czerpiąc z niego najlepsze treści, sięgamy jednocześnie po najnowsze technologie sprawiające, że nasza praca jest równie efektowna a jednocześnie znacznie wydajniejsza. Nieograniczone możliwości tkwiące w materiale jakim jest kamień naturalny, stanowią o jego ponadprzeciętnych walorach użytkowych i ozdobnych.

Są też przyczyną niewłaściwych wyborów, które potrafią zniweczyć najlepszy pomysł i realizację. Wykorzystując kilkudziesięcioletnie doświadczenie w stosowaniu kamienia naturalnego chcemy dzielić się tą wiedzą, tak by efekt naszej pracy spełniał oczekiwania naszych klientów.

 

 

 

 

 

nasza działalność

KAMIEŃ NATURALNY TO WYJĄTKOWY MATERIAŁ, KTÓREGO PIĘKNO I ZALETY WYDOBYWAMY W KAŻDEJ POWIERZONEJ NAM PRACY.

Podstawą naszej działalności jest obróbka kamienia, ale to nie wszystko. Dążąc do zaspakajania potrzeb naszych klientów współpracujemy z innymi przedsiębiorcami z branży. Lokalnie odbywa się to w ramach Klastra Kamieniarskiego, w skali krajowej natomiast Polskiego Związku Kamieniarstwa. Prowadzimy również aktywną współpracę z ośrodkami naukowo-badawczymi, wspieramy proces dydaktyczny młodzieży ze strzegomskiego Technikum Górnictwa Odkrywkowego. Wspieramy działania Fundacji „Bazalt”, z którą prowadzimy szereg akcji popularyzujących kamień, a także wydarzenia cykliczne z Letnią Szkołą Projektowania w Kamieniu na czele.

Kamień naturalny

Symbol gwarancji, jakości wyrobu z kamienia naturalnego.

Kamień Naturalny
PZK

Polski Związek Kamieniarstwa – ogólnopolska organizacja skupiająca wiodące firmy branży.

Polski Związek Kamieniarstwa
Klaster Kamieniarski

Inicjatywa zrzeszająca przedsiębiorców, samorząd lokalny, jednostki naukowo-badawcze, działające w celu podniesienia konkurencyjności oferty strzegomskiej branży kamieniarskiej.
zobacz on-line

Klaster Kamieniarski
GranitowaGaleria.pl

Sklep internetowy, w którym znaleźć można przedmioty rękodzieła artystycznego z granitu strzegomskiego oraz związane z kamieniem i Strzegomiem.
zobacz on-line

GranitowaGaleria.pl
Granex24.pl

Miejsce pełne inspiracji dla projektujących, budujących i urządzających
zobacz on-line

Sklep Granex24.pl
 

Historia

Nasze kamienie milowe
 • 1966 Bogusław Skolak, absolwent krakowskiego Technikum Górnictwa Odkrywkowego, rozpoczyna pracę w branży kamieniarskiej
 • 1991Na bazie 25-cio letniego doświadczenia powstaje GRANEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Strzegomiu
 • 1993-1998Dostawy kamienia naturalnego szereg reprezentacyjnych budów w Berlinie
 • 1995Budowa zaplecza produkcyjnego i logistycznego w Strzegomiu przy ul. Niepodległości 22
 • 1996Inwestycja w Zakład Obróbki Kamienia w Strzegomiu
 • 1997Dostawy elementów na budowę mostu SPANDAUER-SEE- BRÜCKE, Berlin
 • 1998-2000Realizacja budowy Ebertplatz w Berlinie
 • 1998-2000Realizacja stacji metra Simmering i Enkplatz w Wiedniu
 • 2000GRANEX wśród założycieli Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej
 • 2006Rewitalizacja Frankfurterstr. w Guben
 • 2006Wyróżnienie wyrobów z kamienia naturalnego europejskim znakiem KAMIEŃ NATURALNY
 • 2008Rozpoczęcie cyklu inwestycji w zaawansowane technologie obróbki kamienia
 • 2009-2010 Udział w renowacji Wyspy Muzeów w Berlinie
 • 2011 Rozpoczęcie współpracy i mecenat nad działaniami Fundacji „Bazalt”
 • 2011-2014 Wykonanie elementów z kamienia naturalnego na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie
 

nasza grupa

Kompleksowa obsługa klienta od projektu po montaż.

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów biznesowych i prywatnych, tworzymy sieć współpracujących, powiązanych ze sobą podmiotów. W zależności od specyfiki projektu, zakresu prac i oczekiwań klienta, w realizacji uczestniczyć mogą różne, wyspecjalizowane podmioty.

 

Te z nich, które najściślej ze sobą współpracują, a dodatkowo zlokalizowane zostały pod jednym adresem w Strzegomiu przy ul. Niepodległości 22, tworzą Centrum Kamieniarskie CHIN-KA.

Oferta produktów i usług firm działających w grupie została tak dobrana, by maksymalnie uprościć proces inwestycyjny i uczynić go bardziej efektywnym.


 Poza tym współpracujemy z rzemieślnikami i rzeźbiarzami tworzącymi w kamieniu naturalnym dzieła artystyczne, z architektami i architektami krajobrazu przy tworzeniu projektów, w których kamień naturalny odgrywa znaczącą rolę.

 

 

 

 
Granex
MultiStone
Fundacja Bazalt
 

CSR

W trosce o ludzi i środowisko.

Granex angażuje się w działania związane z odpowiedzialnością społeczną i realizuje swoje strategie biznesowe uwzględniając interesy społeczne i ochronę środowiska. Jako firma odpowiedzialna społecznie za normę uznajemy zarówno działania zgodne z obowiązującym prawem, jak również przestrzeganie norm moralnych i etycznych. Od wielu lat firma konsekwentne angażuje się w działania społeczne i charytatywne na rzecz społeczności Ziemi Strzegomskiej, umiejętnie łącząc rozwój gospodarczy z potrzebami ludzi i środowiska.

Granex realizuje wytyczone cele w obszarze społecznej odpowiedzialności poprzez:

 • minimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, spowodowanego prowadzoną działalnością,
 • wdrażanie technologii przyjaznych środowisku,
 • podnoszenie świadomości oraz upowszechnianie wiedzy ekologicznej wśród pracowników i społeczności lokalnej,
 • ciągłe doskonalenie w obszarze związanym z oddziaływaniem na środowisko naturalne,
 • dbałość o zachowanie najwyższych standardów w dziedzinie zarządzania i rozwoju kadr,
 • troskę o pracowników,
 • wspieranie programów i inicjatyw z różnych sfer życia społecznego poprzez angażowanie się w promowanie kultury i sztuki, popularyzowanie zdrowego stylu życia, edukację, oświatę, wypoczynek, a także różne dyscypliny sportowe w ramach działań sponsorskich,
 • wspieranie instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz osób potrzebujących oraz społeczności lokalnej w ramach działań dobroczynnych.
 

Spółka Granex w swojej działalności dobrowolnie przyjęła strategię uwzględniającą aspekty społeczne, etyczne i ekologiczne oraz relacje z otoczeniem.

Cięcie liną